Premiera filmu “W tym wieku można być szczęśliwym” i panele dyskusyjne

Motywem powstania filmu dokumentalnego o profilaktyce samobójstw jest niepokojąca statystyka, która wskazuje, że 77% wzrosła liczba prób samobójczych i samobójstw na przełomie ostatniego roku wśród mieszkańców i mieszkanek Pomorza powyżej 60 roku życia.

remiera filmu miała miejsce 1 października 2022 o 10:00 z udziałem wielu znakomitych gości jak bohaterowie i bohaterki filmu, Posłanka na Sejm Małgorzata Chmiel, Radny Miasta Gdańska Andrzej Stelmasiewicz, Ambasadorka Flexi.pl Grażyna Zalewska Pawlisz, Dorota Rakicka z Centrum Pracy Seniorów i Seniorek, Piotr Gładkowski właściciel Kina Kameralnego Cafe, przewodniczące_y Rad Seniorów i uczestniczki_y Uniwersytetu III Wieku.

Do udziału w filmie zaprosiliśmy rozmówców, głównie reprezentantów Pokolenia Flexi czyli seniorów i seniorki. W swoich wypowiedziach bohaterowie i bohaterki podkreślali, że najbardziej skutecznymi lekarstwami na to, żeby „się chciało” są aktywność i zaangażowanie. Definicje aktywności możemy rozumieć na wiele sposobów: dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną, dbanie o budowanie relacji i ich pielęgnowanie, uczestnictwie w życiu lokalnych społeczności. Osoby senioralne podkreślają także potrzebę, a wręcz konieczność uczenia się, otwierania na to, co nowe i dotąd nieznane.

Panele dyskusyjne po filmie

Do tej pory przeprowadziliśmy 3 panele dyskusyjne po seansach filmu “W tym wieku można być szczęśliwym”. Możesz obejrzeć nagrania z transmisji na żywo.

👉 Prowadząca Danuta Sowińska. Paneliści: Marii Bąkowskiej, Anny Butrym, Ryszarda Kisiela i Aleksandra Żubrysa w Kino Kameralne Cafe.

👉 Prowadząca Agata Kukwa. Panelistki: Maria Bąkowska, Elżbieta Stanilewicz, Maria Kadłubowska

👉 Prowadząca Danuta Sowińska. Paneliści: Aleksander Żubrys, Marek Baranowski i Jerzy Ożga

Chcesz zorganizować pokaz filmy w swoim mieście?

Skontaktuj się z nami >