diversitypl Prewencja suicydalna wsrod seniorow

Ponadlokalne spotkania z filmem wraz z dyskusja i badaniami

Ponadlokalne spotkania z filmem wraz z dyskusja i badaniami diversityPL

Zdjęcie wykonane w Owidzu podczas seansu reportażu filmowego „W tym wieku można być szczęśliwym”.

W fundacji DiversityPl najważniejsze jest czerpanie wiedzy z doświadczeń od innych, dlatego tak ważne były dla nas spotkania integracyjne z seniorami. Motywem powstania projektu o profilaktyce samobójstw jest niepokojąca statystyka, która wskazuje 77% wzrost liczby prób samobójczych i samobójstw wśród mieszkańców i mieszkanek Pomorza powyżej 60 roku życia na przełomie 2020/2021 roku. Z naszymi zaprzyjaźnionymi seniorami rozmawialiśmy o jednym z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, gdzie przez ogromny wzrost inflacji od września do grudnia 2022 roku odebrało sobie życie 6 słuchaczy tegoż uniwersytetu.

Naszą fundacyjną misją jest zahamowanie kryzysu suicydalnego. Dlatego chcemy poprzez ten projekt pokazać jak ważna jest prewencja suicydalna seniorów.

Współfinansowanie zadania ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

W panelach dyskusyjnych po filmie wzięli udział bohaterowie i bohaterki reportażu filmowego fundacji diversityPL „W tym wieku można być szczęśliwym”. Maria Bąkowska, Aleksander Żubrys, Anna Butrym. Zapisy paneli powyżej są z Sopotu oraz z Tczewa, zaś poniżej ze Słupska. Zapis panelu z Gdańska jest pod linkiem

Pokazy filmów, panele dyskusyjne, badania ilościowe i jakościowe przeprowadzane były w Stowarzyszeniu Waga w Gdańsku 22.09.2023r.,  w Sopocie 6.11.2023 r. w Uniwersytecie III Wieku. W Owidzu i w Kręgach w Klubach Seniora 7.11. W Tczewie 8.11.2023r.  we współpracy z MOPS w Domu Seniora. Zaś 16.11.2023r. w Słupsku w Uniwersytecie III Wieku. Dodatkowo ankiety wypełnili seniorzy z I kadencji Rady Seniorów w Gdańsku, jak również seniorzy uczęszczający na seanse dla seniorów do Kina Kameralnego Cafe z zaprzyjaźnioną fundacją Awareness.

Poniżej fotorelacja z naszych wizyt w poszczególnych klubach seniorów, domu seniora oraz Uniwersytetach Trzeciego Wieku

Klub Seniora Krąg
Stowarzyszenie waga