jestem silna, bo...

Na warsztatach będziemy rozmawiać o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy i samobójstwom, o wzmacnianiu pewności siebie, o znaczeniu języka inkluzywnego. „Jestem silna, bo” to projekt skierowany do osób, które zainteresowane są zdekonstruowaniem stereotypów narosłych wokół pojęcia siły i zdefiniowaniem go na nowo, tak aby uwzględniało naszą różnorodność i wielość doświadczeń. Autorkami projektu są Marta Frej i Danuta Sowińska. Na warsztatach pojawiają się wątki trudne emocjonalnie.

ZAPISY >>>

Marta Frej opowie o inspiracjach narysowania – stworzenia grafik rozpoczynających się słowami: „Jestem silna, bo”. Danuta Sowińska doda tło naukowe i poprowadzi warsztaty o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i wzmacnianiu pewności siebie.

Tematy grafik i warsztatów podzielone są na 4 części:

Przemoc, w której mamy do czynienia z przemocą fizyczną, psychiczną, seksualna i ekonomiczną.

Dyskryminacja, w której mamy do czynienia z grupami defaworyzowanymi, dyskryminacją instytucjonalną, wykluczeniem, stereotypami, przekonaniami.

Pewność siebie, w której mamy do czynienia ze świadomością ciała, zaznaczaniem swoich granic, asertywnością.

Zdrowie psychiczne, w którym mamy do czynienia z samookaleczeniami, depresją, kryzysem suicydalnym.

ZAPISY >>>

jestem silna Marta Frej Danuta Sowińska Kołobrzeg

Marta Frej – ilustratorka, artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”, oraz książka „150 Twarzy Marty Frej” . Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz Latający Uniwersytet Praw Człowieka.

Danuta Sowińska – Dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Absolwentka interwencji kryzysowej i mediacji sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Założycielka i prezeska Fundacji DiversityPL. Absolwentka Szkoły Liderów. Producentka reportaży filmowych: „Moje problemy nie są błahe” i „W tym wieku można być szczęśliwym”. Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w warszawskim projekcie „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka”. Działaczka społeczna. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją.

ZAPISY >>>

W formularzu wybierz jedną datę:

16.03.2024 16:00 – 19:00

17.02.2024 12:00 – 15:00

22.03.2024 17:00 – 20:00

24.03.2024 12:00 – 15:00

Miejsce: Sopot, Mamuszki 14 (pineska na mapie)